עיצוב פנים סלון | עיצוב פנים פינת אוכל

עיצוב פנים סלון

ברוב חללי הסלון בישראל הפוקוס הוא על קיר הטלוויזיה, לכן המוקד העיצובי נמצא בו. זה יכול להיות חיפוי  מעניין, אפקט בצבע, מבנה גבס כלשהו, מזנון מעוצב ובעיקר- מסך גדול וחכם! סביב קיר הטלוויזיה נמצאות ספות, כורסאות, כריות, שולחן קפה, שטיח למי שאוהב (אני אוהבת), אביזרי נוי, וילונות, תאורה, אווירה ועוד.

הכלל החשוב ביותר, הוא להתאים את גודל המסך לחלל החדר. מרכז המסך יהיה בגובה 1.2 מ' מהרצפה וגודל המסך ייבחר בהתאם למרחק הישיבה ממנו. לצפייה איכותית, חשוב לא למקם את המסך מול חלון או מקור אור שישתקף בו. מסיבה זו אני ממליצה ללקוחותיי לבחור לסלון גוף תאורה צמוד תקרה. בנוסף, יש לתכנן ולהכין מראש תשתית חשמל מתאימה בקירות.

הנוסחא לחישוב גודל המסך מחושבת לפי מרחק הישיבה מהמסך באינטשים. המרחק מהמסך באינטשים חלקי 3 שווה גודל הטלוויזיה המומלץ. כל 1 אינטש שווה כ-2.5 סנטימטר, כשב-1 מטר ישנם כ-40 אינטשים.

הכלל לבחירת גודל מסך הטלוויזיה הוא:

מרחק צפייה של עד 2 מטר – טלוויזיה בגודל עד 32 אינטש.

מרחק צפייה של 2 עד 2.5 מטר – טלוויזיה בגודל 43-49 אינטש.

מרחק צפייה של 2.5 עד 3 מטר – טלוויזיה בגודל 49-55 אינטש.

מרחק צפייה של יותר מ-3 מטר – טלוויזיה בגודל 55 אינטש ומעלה.

כלל נוסף  של עיצוב סלון

הכלל הוא לשמור על איזון והרמוניה. החלל צריך להיות נוח ונעים, לכן יש לבחור את פריטי הריהוט בהתאם לנוחות, לעיצוב ולהרגלים. את פריטי העיצוב יש להתאים  לאווירה הנדרשת ולא להעמיס יותר מידי על החלל.

עיצוב פנים פינת אוכל

במרבית הבתים בישראל משמשת פינת האוכל בעיקר לאירוח ולא לארוחות יומיומיות. מועדים לא חסרים, לכן נהוג לבחור שולחן אוכל שיכול לגדול בעת האירוח לפי כמות הסועדים.

יש לזכור שברוב ימות השנה נמצא השולחן במצבו הסגור, לכן מומלץ לרכוש שולחן בגודל מתאים למרחב פינת האוכל ולתכנן את ההגדלות שלו בהתאם לצורכי האירוח. עוד מומלץ, למקם את התאורה מעל מרכז השולחן הסגור, אך חשוב לדעת מראש לאיזה כיוון יגדל השולחן ולמקם, אם צריך, תאורה נוספת מעל אזור הפתיחה.